Zakynthos - tipy na výlety

Zde Vám přinášíme tipy na pár zajímavých míst, od pláží až po památky, často může za výlet stát třeba i jen cesta jako taková, nebo některá z mnoha vyhlídek na moře i vnitrozemí. Detaily o všech těchto zajímavých místech (a samozřejmě i o mnoha dalších), naleznete na stránce Zakynthos v detailech .

Památky - Agia Mavra
Agia Mavra

Interiér kláštera Agia Mavra

Příroda - vnitrozemí
Zakynthos - vnitrozemí

Vnitrozemí u Agios Leon

Zajímavosti - Agios Sostis
Agios Sostis

Most/lávka u Agios Sostis

Pláže - Ammoudi
Kia Picanto

Plážičky u letoviska Ammoudi

Památky - klášter Anafonitria
klášter Anafonitria

Kláštera klášter Anafonitria

Příroda - Blue Caves
Blue caves - Modré jeskyně

Blue caves - modré jeskyně

Pláže - Gerakas
Pláž Gerakas

Pláž Gerakas

Pláže - Kalami
Pláž Kalami

Konec pláže Kalami

Příroda - utvar Korakonisi
Zaliv a jeskyně Korakonisi

Malý záliv a jeskyně Korakonisi

Památky - Kypseli
Kostelík u Kypseli

Kostelík u Kypseli

Zakynthos - městská kolonáda
Zakynthos - kolonáda

Kolonáda ve městě Zakynthos

Památky - mlýn
Mlýn na ostrově Zakynthos

Staré větrné mlýny bývají velmi fotogenické

Pláže - písečné potěšení
Písečné pláže na ostrově Zakynthos

Písečné pláže na ostrově Zakynthos

Příroda - pobřeží
Krásné pobřeží Zakynthosu

Pobřeží ostrova Zakynthos je úžasné

Příroda - pobřeží
Zakynthos - pobřeží

Někdy za výlet stojí jen i cesta nebo vyhlídky

Pláže - Porto Zoro
Pláž u Porto Zoro

Plář Porto Zoro

Památky - Větrný mlýn Potamitis
Potamitis - větrný mlýn

Větrný mlýn u Potamitis

Památky - Maják Skinari
Maják Skinari

Maják Skinari je dalším cílem, který se na Zante musí navštívit

Příroda - vnitrozemí
Vnitrozemí a příroda ostrova Zakynthos

Vnitrozemí a příroda ostrova Zakynthos

Pláže - Xigia
Pláž Xigia

Léčivá pláž Xigia

Zakynthos - další na výlety

Zakynthos - mapa ostrova a tipy na výlety


Zakynthos je překrásný ostrov a míst, kam se zajet podívat, je na něm opravdu hodně. Nejlepší je asi vzít si auto a vyrazit podle nálady a chutě někam do neznáma. K autu dostanete základní mapku (obrázek níže), ta na běžné ježdění bohatě stačí, takže jen vyrazit. Zakynthos je ostrov malý, takže nějaké velké bloudění moc nepřipadá v úvahu, prakticky po cca 30 - 40 minutách pokaždé dorazíte někam na pobřeží. Pro lepší inspiraci uvádíme několik tipů:

Pláž Navagio
Pašerácká zátoka - vrak na pláži

Vrak lodi je nejznámější památkou na Zakynthosu. Nachází se na malé pláži s oblázky a hlubokou vodou hrající všemi odstíny modré. Příběh vypráví, že loď převážela nelegální cigarety a při pronásledování řeckým námořnictvem ztroskotala na skalách a později byla v roce 1980 vyplavena na pláž.

Pláž je známí také jako "pašerácká zátoka" a neměli byste si ji nechat ujít, protože je mimořádně krásná a určitě patří k tomu, co na Zante musíte vidět.

Pláž můžete navštívit po moři, ale její krásu můžete obdivovat také z vyhlídkové plošiny, která se nachází v horské vesnici Marie, do které vede cesta po klikaté silnici s mnoha vyhlídkami a nádhernou scenérií.

Porto Limnionas, Zakynthos
Porto Limnionas - Skrytá krása na Zakynthosu

Pokud hledáte klidnou a nádhernou pláž na Zakynthosu, nechte se nalákat na malé útočiště jménem Porto Limnionas. Nachází se 25 km od města Zakynthos, poblíž vesnice Agios Leon, a nabízí návštěvníkům úchvatný výhled na modré a smaragdově zelené vody Jónského moře.

Cesta k této pláži vás povede přes úzké silničky a serpentiny, ale cesta stojí za to. Po příjezdu si můžete zaparkovat na parkovišti, kde vás uvítá tradiční taverna s výhledem na Porto Limnionas. Toto místo je oblíbené jak mezi místními obyvateli, tak mezi turisty a nabízí vynikající místní speciality, jako jsou plněné papriky, zeleninové karbanátky a čerstvě ulovené ryby.

Po občerstvení si můžete projít strmými schody vytesanými do skal a dostanete se až na pláž. Když se stanete svědky úchvatného výhledu na tyrkysově a smaragdově zelené vody, budete si jistě připadat jako v ráji.

Pláž Porto Limnionas není jen ideálním místem pro koupání a opalování, ale také pro potápění a šnorchlování. Okolní skalnaté útesy a podvodní jeskyně skrývají velké množství různých druhů ryb a mořských živočichů, což je pro potápěče velkým lákadlem.

Pokud hledáte klidné a nádherné místo na Zakynthosu, Porto Limnionas je pro vás ideální volbou. Nabízí nádherné přírodní scenérie, dobré jídlo a příležitost k objevování podmořského světa. Nezapomeňte vzít s sebou fotoaparát, protože tento krásný koutek stojí za to zachytit na snímku!

blue caves  zante zakynthos greece
Modré jeskyně

Modré jeskyně se nacházejí na severu ostrova Zante (Zakynthos) a patří mezi nejznámější turistické atrakce na ostrově. Tyto neobvyklé jeskyně byly objeveny v roce 1897 a největší z nich se nazývá právě Modrá jeskyně.

Abyste je mohli navštívit, můžete si pronajmout loď nebo se zúčastnit lodního výletu. Nejbližší místo, odkud lze vyplout k jeskyním, je přístav Agios Nikolaos u Volimes, ale výlety odjíždějí také z mnoha dalších míst na ostrově.

Barvy v Modrých jeskyních jsou opravdu nádherné a musí být viděny na vlastní oči. Modré a tyrkysové stěny jeskyní jsou odrazem světla vody, která proniká skrze skalní otvory. Navíc je toto místo ideální pro šnorchlování a potápění.

Pokud se chystáte na dovolenou na Zakynthosu, návštěvu Modrých jeskyní nesmíte vynechat. Tento kousek přírody vám nabídne neuvěřitelné pohledy a nezapomenutelný zážitek.

xigia pláž, zakynthos
Pláž Xigia

Pláž Xigia je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít zdravotní kúru přímo v moři, a navíc zcela zdarma! Tato pláž se nachází na severu ostrova Zante a voda zde má vysoký obsah síry, která je známa pro své zdravotní výhody. Síra pomáhá pleti, odstraňuje celulitidu, zmírňuje artritidu a další drobné potíže.

Co by mohlo být na dovolené lepšího, než si dopřát ozdravnou kúru přímo během koupání v moři? Pláž Xigia je snadno dostupná autem a poblíž je dostatek parkovacích míst. Pláž je malá a málo frekventovaná, což je ideální pro klidné a relaxační koupání v léčivé vodě.

Pokud plánujete dovolenou na Zante, neváhejte pláž Xigia navštívit, zažijete zcela jedinečnou zdravotní kúru přímo v přírodním prostředí. Budete se cítit svěže a tento zážitek si budete pamatovat ještě dlouho po návratu domů.

Křížová cesta, Kampi,  Zakynthos
Křížová cesta Kampi

Kambi Cross, křížová cesta Kambi, je symbolickým místem na hoře Schiza, nacházejícím se v tradiční vesnici Kambi. Tato křížová cesta byla vztyčena na památku ztracených životů během Řecké občanské války a Druhé světové války. Je to místo, které zanechává v návštěvnících hluboký dojem a připomíná historii této oblasti.

Královský výhled z okolí Kambi Cross nabízí nádherný pohled na moře a malebné písečné pláže. Navíc je toto místo ideálním místem pro pozorování slavného západu slunce Kambi, který je považován za jeden z nejkrásnějších na ostrově.

V okolí Kambi Cross je mnoho tavern a kaváren, které jsou ideální pro relaxaci a užívání si krásy okolního prostředí. Místní kuchyně nabízí řadu delikates, které stojí za vyzkoušení a dodají vám energii k prozkoumání dalších krás Zante.

Pokud hledáte místo, které vám připomene historii a nabídne nezapomenutelné výhledy na přírodu, návštěva Kambi Cross je tím pravým místem pro vás. Přijďte a zažijte jedinečnou atmosféru, která Vás zcela pohltí.

Benátská pevnost Zakynthos
Benátská (město Zakynthos)

Benátská pevnost, postavená v roce 1480, se nachází na kopci Bohali na okraji města Zakynthos. Jen krátce po dokončení byla částí pevnosti zničena během invaze Turků. Od roku 1514 byla pevnost opětovně opravována a dokonce se stala hlavním městem ostrova. Dnes je pevnost v ruinách, ale stojí za to ji navštívit kvůli výjimečnému výhledu na město Zakynthos pod ním a na Jónské moře a Peloponés na horizontu.

Před stavbou pevnosti stála na stejném místě akropole. Vstupní brána jasně ukazuje benátský vliv, protože benátský symbol "Lev sv. Marka" je stále dobře patrný. Pevnost je obklopena borovicemi a je krásným místem k návštěvě.

Želví pláž

Asi naprostá klasika ostrova Zakynthos. Kousek od pláže, cca 200 metrů, je parkoviště, kde necháte auto, a pak během pár minut sejde na dlouhou a širokou pláž se zlatavým pískem, teplou vodou a mírným vstupem do vody. Přímo mezi hnízda, která jsou označena, se nesmí, ale vůbec to nevadí. Pláž je tak velká a rozlehlá, že si tam na své přijdou i milovníci klidu, pohody i romantiky. Souřadnice parkoviště jsou 37.70821,20.986933, je to dole na jihovýchodě u Vasiliki.

"Sklo" ve skále

Kousek od Želví pláže, konkrétně u Kalamaki (souřadnice 37.737332,20.906048) leží další menší písečná pláž, která je zajímavá především okolními skalami. Bohužel nezmám přesný název horniny (asi gypsum??), ale skála vypadá jako z velkých skleněných krystalů, o kousek vedle jako zase z tisíců papírů na sobě. A velké balvany se lesknou jako posety tisíci malými zrcátky.

Skákání u Blue caves

V téměř nejsevernějším místě ostrova Zakynthos je jeden z přístavů, odkud vyplouvají lodičky k Blue Caves. Pokud se však těsně před konec cesty dáte doprava, dojedete na parkoviště, odkud vedou schodu až dolů k moři. Můžete si zde zaplavat v překrásné vodě, téměř u samotných jeskyní, a je zde také malá vyvýšenina, odkud si můžete skočit ze cca 3-5 metrů do opravdu hluboké vody... Souřadnice parkoviště jsou 37.928776,20.703767.

Průjezd skrze hory

Tento výlet nemá žádný hlavní cíl, jedná se spíše o průjezd přes hornatou část ostrova, přes místní vesničky a městečka. Napsal bych sem i konkrétní trasu, ale krása a unikátnost tohoto výletu jsou částečně i v bloudění, hledání cesty a poznávání míst, kam jste původně vůbec nechtěli. Ale určitě bych navrhoval okruh jako třeba z hlavního města Zakynthos na sever přes Agios Dimitros do Katastari do Exo Chora a Agios Leon k Lithakia a zpět do Zakynthosu. Po cestě samozřejmě můžete sjet k různým plážím nebo třeba do různých letovisek, počínaje Agios Sostis a Laganas dole na jihu a konče malebnými letovisky jako je Alikanas, Ammoudi či Planos na východní straně ostrova.

Rezervujte v klidu a pohodě

Mluvíme česky a jsme tu nonstop 24/7

Můžete nás volat na tato telefonní čísla

nebo nás kontaktovat emailem.

call center motoclud zante